Pro Patria Łukawica

Wystawa malarstwa Pana Pawła Łąckiego, smakiem wina i degustacją udekorowana.

Niedziela, 14 maja, piękną, słoneczną pogodą przyozdobiony dzień. Bliskie Warszawy okolice. Przypadło nam, raz kolejny, w udziale, współorganizowanie spotkania ze sztuką i rozmowami przy lampce wina wybornego. Wystawa malarstwa Artysty Pawła Łąckiego, bogatą osobowością obdarowanego w zgodnym połączeniu, z degustacją win, tworzoną przez Klub Wine&Life, doskonałych znawców gatunków, smaków i szeroko pojętej Kultury Wina.

Wielu gości, wiele dyskusji, wiele obserwacji i refleksji.
Prezentowane obrazy Pana Pawła Łąckiego, ukazujące piękno polskiej natury. Malowane zdecydowanymi pociągnięciami pędzla i szpachelki. Na nich, kwiatów pełne polskie łąki. Uchwycona chopinowska dusza. W doskonałej kompozycji złączyły się z rozbudzającą się wiosną i dostojnym Chojnowskim Lasem w tle. Z wielością smaków i gatunków wina, przygotowanych w postaci profesjonalnej degustacji, przez Zespół Klubu Wine&Life. Tu odnotować wypada, że Twórca, co dla nas niemało istotne, nie zamyka swojej relacji z innymi, do samego malarskiego rzemiosła. W czasach kryzysu relacji międzyludzkich, gdzie często uciekać nam się zdarza, od bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Albo gdy rozmowy ograniczamy jedynie, do zamkniętych towarzystw wzajemnej adoracji. Pan Paweł, istotą swych działań, przyjętą filozofią konsekwentnego budowania relacji, podejścia do ludzi i dystansu do siebie, nadaje tym samym swojemu malarstwu, wartość jeszcze większą, niż same, wysokie walory, z wypracowanego rzemiosła wynikające.
Bo tak jak wino, cześć swych wartości, z kultury jego picia wynikających, może utracić. Jeśli zdecydujemy się ograniczać, naszą do niego refleksję, skupiając uwagę jedynie na smakowych walorach. Jeśli zapominamy o tym, że smak dany wzbogaca dyskusja i towarzystwo w jakim wino spożywać się zdecydujemy. Podobnie z współczesną nam Sztuką i jej Twórcami. Jeśli jej odbiór, ograniczyć do kontemplacji, bądź w przypadku Artysty jedynie do tworzenia, samego dzieła. Zapominając bądź rezygnując, z wynikającej z rozmowy, relacji artysta-odbiorca. Wrażenia nasze, nie będą pełnymi.
Szanowni Państwo,

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wydarzenia.