Pro Patria Łukawica

Bo to Nasza Przyjaźń właśnie sprawia, że pasja tworzenia staje się dla Nas pełniejszą i bardziej wartościową.

Wystawa Malarstwa Wiesław Grzech i Elma.
Stary Dwór Żabieniec  20-21.IX.2014r.

W ostatni weekend tego lata w Starym Dworze Żabieńcu, odbyła  się wystawa Malarstwa Artysty Wiesława Grzecha. Swoje prace malarskie zaprezentowała również Elma, Małżonka Artysty. O oprawę muzyczną w trakcie wystawy dbali polska  kompozytorka, pianistka i wiolączelistka Jolanta Mórawaska oraz Grzegorz Kwiatkowski  (gitara klasyczna).

Prezentowany był również film o Wiesławie Grzechu autorstwa  Mirosława Pniewskiego. Wydarzenie powstało dzięki przyjaźni i determinacju Grupy  Przyjaciół, których połączyła pasja tworzenia. Artysta Wiesław Grzech urodził się w 1959 roku w Gdyni.  Obecnie mieszka i pracuje w Lublewie. Malarstwem interesował się od lat szkolnych. Rok 1997 był przełomowym w życiu Malarza. Podczas ciężkiej  operacji Artysta przeszedł śmierć kliniczną. To zdarzenie miało ogromny wpływ tak na  życie osobiste jak i twórczość Malarza. Technika jaką posługuje się Wiesław Grzech to głównie  malarstwo na płótnie oraz pastele.

Stowarzyszenie ProPatria Łukawica udzieliło wydarzeniu  swojego patronatu i czynnie włączyło się w oragnizację Wystawy.

W imieniu oranizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc Właścicielom i Pracownikom Piekarni Krzosek, Klubowi Wine&Life oraz wszystkim naszym Przyjacielom i Znajomym, tworzącym wspólnie to Wydarzenie.