Pro Patria Łukawica

"Kulturę tworzyć jest Wielką Sztuką. Mieć jej świadomość to Wielkie Bogactwo"

Wystawa Malarstwa Artystów Ukraińskich: Aleksandra Franko, Gleba Franko i Światosława Franko. Podejmowanych przez Artystów Polskich. Stary Dwór Żabieniec 13, 15, 16 czerwiec 2013r.

13 czerwca w Starym Dworze Żabieńcu odbył się organizowany wspólnie przez Artystów z Ukrainy i Polski Wernisaż Malarstwa. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Centrum Kultury i Informacji przy Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszenie ProPatria Łukawica. Na wystawie zaprezentowane zostały prace malarskie, akwarele i obrazy olejne, Panów Aleksandra Franko, Gleba Franko i Swiatosława Franko a wernisażowi towarzyszył koncert Artystki z Polski, Kompozytorki i Pianistki Pani Jolanty Mórawskiej. Tłem Wystawy były rzeźby Polskich Artystów Adama Raciborskiego i Jarosława Wyłódzkiego.
Wernisaż otworzyła Attache do Spraw Kultury przy Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Pani Svitlana Myronchuk powitana przez Prezesa Stowarzyszenia ProPatria Łukawica. W imieniu organizatorów Dziękujemy Serdecznie Gościom za uczestniczenie w naszym
wydarzeniu. Specjalne podziękowania składamy Artystom, Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszeniu ProPatria Łukawica, Piekarni Krzosek oraz naszym Przyjaciołom i wszystkim, którzy pomogli w tworzeniu Wystawy.